• kontakt@chwilawkuchni.pl
porady
ubijanie piany z białek z cukrem

ubijanie piany z białek z cukrem

Prosta sprawa, ale czasami chociaż ubijamy białka  pół godziny i nadal nie decydujemy się na sprawdzenie, czy da się je wylać na głowę:)

Aby nie było problemu należy pamiętać, aby:

 1. Jeżeli masz drobny cukier dodawaj go stopniowo podczas ubijania. Jeżeli dodasz na początku cały cukier piana się ubije, ale będzie to trwało dłużej. Ja zawsze tak robię, bo piana jest wtedy idealnie gładka.
  Jeżeli chcesz dodać cukier puder możesz go dodać pod koniec ubijania, ale zrób to również stopniowo. Dosyp część, wymieszaj i dosyp kolejną,wymieszaj – powtarzaj, aż dodasz wymaganą ilość.
 2. Jeżeli masz bardzo gruby cukier ustaw naczynie z białkami (najlepiej metalowe) w kąpieli wodnej i dodaj cukier i ubijaj na wolnych obrotach, aż cukier się rozpuści  a następnie ubijaj na wysokich obrotach, aż piana będzie gęsta.
 3. Białka starannie oddziel od żółtek. Nawet niewielka ilość żółtka nie pozwoli na ubicie zupełnie sztywnej piany.
  Możesz rozbijać jajka nad dodatkowym naczyniem i tylko czyste białko przelewać do naczynia,  w którym będziesz  ubijać  pianę.

Przydatne informacje
waga średniego białka: 35g
beza: 1 białko na 50g cukru

3

3 thoughts on “ubijanie piany z białek z cukrem

  • to tylko w Polsce jest moda na ta skrobie Cukiernicy ubijaja bialka z cukrem ile gramow bialek tyle cukru no to ubijaja i poznie daja cukier puder tyle samo co waza bialka no i susza pomalu przez 15 min na 140 a pozniej 90 przez conajmniej 2 godz

  • Dzieki za ten materiał. Ludziom sie wydaje ze przepis rzucą w necie i to wystarczy…tak jak mi mama podala przepis na ciasto i tam jest ubij bialka i wsyp pol szkl cukru…no i pianka w piekarniku nie wyrosla. Czesto ludzie podają przepis bez bardzo waznych szczegolow. Dzieki za te info b wazne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *